A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

 Floortime або концепція DIR

Дата: 23.02.2023 17:23
Кількість переглядів: 35

 Floortime або концепція DIR

Developmental

Individual-differens

Relationship-based

Floortime або концепція DIR -  це напрям психотерапевтичної корекції який спрямований на розвиток базових здібностей, враховуючи індивідуальні особливості дитини. Метою втручання в рамках методики DIR є створення фундаменту для здорового розвитку малюка.

Фахівець з опорою на концепцію емоційного розвитку в процесі гри створює умови для розвитку базових здібностей дитини. Але гра під час флортайм-сесій - це лише частина роботи. Спеціалісти допомагають батькам будувати стосунки з дитиною поза межами гри, в реальному світі так, щоб дитина гармонійно розвивалася. Флортаймце не тільки гра, що сприяє розвитку дитини, це загальна філософія, яка пронизує всі контакти з дитиною протягом дня. Флортайм вимагає уваги до індивідуальних особливостей обробки інформації в дитини, до особливостей роботи її нервової системи, до моделей відносин, що склалися в сім'ї, до індивідуальних особливостей батьків. Якщо говорити дуже коротко, Флортайм вирішує основні завдання: спираючись на інтерес дитини, на її сильні сторони, допомогти дитині у розвитку слабких сторін, ввести дитину в наш спільний світ не силою, не примусом, а за власним бажанням так, щоб дитина сама захотіла вчитися новому, досліджувати навколишнє середовище, спілкуватися з іншими, шукати способи взаємодії, усвідомлювати свої бажання, робити вибір та досягати своїх цілей.

Метод Floortime застосовують як для дітей без особливостей розвитку так і для малюків з розладом аутистичного спектру, з затримкою мовного чи психічного розвитку, з розладом дефіцити уваги з компонентом гіперактивності та з дітками з особливостями інтелектуального розвитку. Дана методика спрямована на формування емоційної взаємодії дитини з оточуючими, встановлення спільної уваги та продуктивному проходженні базових рівнів розвитку.

Підготувала фахівець ІРЦ-Гірса Т.В.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора