A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

СИНДРОМ ТУРЕТТА

Дата: 20.10.2022 15:32
Кількість переглядів: 73

СИНДРОМ ТУРЕТТА

Це проблема, що локалізується у головному мозку та пов'язана з руховими порушеннями. Виникає у дитячому та підлітковому віці, у молодих людей до 20 років. Найчастіше страждають хлопчики, але у дівчаток проблема формується раніше.

Проблема виявляється приблизно у 1 випадку на 100 тис. дітей.

Виявляється мимовільними рухами, посмикуваннями і вокальними нервовими тиками. Прості рухові тики тривають відносно короткий час, виконує їх одна група м'язових волокон. Можливе миготіння, сопіння, згортання губ у трубочку, гримаси, посмикування руками, знизування плечей, нахмурування, чухання, хитання головою.

Складні моторні акти - це стрибки, мимовільне торкання предметів, частин свого тіла, викидання ніг вперед, тиск на очі або смикання за вуха, плескання, кусання губ, демонстрація непристойних жестів.

Вокальні тики - це мимовільне відтворення різних звуків - кашель, виття, гавкіт, бурчання, шипіння і т.д.

Страждає поведінка, формуються труднощі з навчанням, але за всіх цих проблем порушень інтелекту в дітей немає. Серед основних проблем можна назвати синдром нав'язливих думок, проблему з формуванням примусових дій. Особа постійно турбується за своє здоров'я або оточуючих близьких, страждає на фобію зараження інфекціями, відчуває провину за різні нещастя, випробувані рідними. Можливе формування синдрому дефіциту уваги, через що страждає здатність до концентрації, підвищується фізична активність, виникають труднощі навчання. Діти можуть бути емоційно нестійкими, імпульсивними та агресивними.

Ускладнення

Синдром Туретта може загрожувати розвитком депресивних, тривожних розладів, СГДВ, аутоагресій та спроб суїциду. Нерідко виникають проблеми соціалізації, спілкування, що потребує індивідуальних підходів до навчання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора