A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Розвиваємося та вчимо кольори.

Дата: 06.10.2022 14:46
Кількість переглядів: 14

     Починати навчання можна з 1 року. Відомо, що в 1,5 року дитина здатна запам'ятати багато чого, наприклад, майже всі літери.

    Але з кольорами трохи складніше, оскільки дитині складно зрозуміти, що різні предмети можуть бути одного кольору. Загалом до 2 років дитина вже повинна щонайменше знати 5 кольорів.

Розвиваючі ігри для малюків.

   1. Мама і тато – найкращі розвиваючі іграшки для дитини. Намагайтеся постійно в розмові називати кольори навколишніх предметів. Не варто одразу називати відтінки, зосередьте увагу на червоному, зеленому, жовтому, синьому, чорному, білому. Називайте з різною інтонацією. Наприклад, "червоний" скажи радісно, "чорний" – сумно, "білий" – ніжно тощо.

Спершу дитина запам'ятовуватиме інтонації, а згодом і слова.

   2. Хороший спосіб для розвитку дитини – влаштовувати червоні, зелені, жовті та інші дні. Що це означає? І ти, і дитина одягаєтеся, наприклад, у червоний колір, граєтеся червоними іграшками, всі розвиваючі ігри цього дня присвячені червоному кольору.

   3. Відмінна розвиваюча гра, в процесі якої дитина точно запам'ятає кольори, – малювання пальчиками. Для цього треба купити спеціальні фарби для найменшеньких для малювання ручками і альбом, а ще краще – ватман. Дитина отримає величезне задоволення, і ви також. І не бійтеся забруднитися, такі фарби зазвичай змиваються водою та милом.

І ще порада – не давайте одразу всі тюбики з фарбами, а то вивчатимете тільки сіро-буро-малиновий колір.

   4. Фломастери – просто незамінна розвиваюча іграшка. Зараз є фломастери для дуже маленьких. Вони, по-перше, не шкідливі, навіть якщо дитина їх вирішить спробувати на смак. По-друге, як і фарби, змиваються водою.

   5.Самостійно виготовляйте розвиваючі іграшки, а ще краще в присутності дитини.

Вона із захопленням спостерігатиме, як ви вирізаєте із різнобарвного картону фігури, наприклад, жовті та сині кола. Запропонуйте дитині показати синє коло. Коли побачите що дитина легко дає собі раду із завданням, додай коло ще одного кольору. Потім виріжте квадрати, трикутники різних кольорів і знову запропонуйте дитині назвати та показати кольори. І не викидайте ці розвиваючі посібники, коли почнете вивчати фігури, вони стануть в пригоді.

6. Ножиці – одна з найкращих розвиваючих іграшок. Дворічну дитину можна навчити користуватися спеціальними дитячими ножичками, але, певна річ, під невсипущим контролем дорослого. Якщо дитині вже вдається орудувати гострим предметом, можна дати їй аркуш кольорового паперу і, назвавши колір, запропонувати його розрізати. Так малюк швидше запам'ятає колір.

   7. Розвиваючі ігри на вулиці – теж способи запам'ятати кольори. Наприклад, знайдіть різнобарвні пеньки та запропонуйте малюкові пройтися по них, при цьому називай колір пенька, на який наступає дитина. Називайте колір пісочниці, драбинки й усього, що малюк бачить навколо.

А ще захопи на вулицю крейду – теж хороша розвиваюча гра. Також дітям дуже подобаються рукавички з різнокольоровими пальчиками. Купіть обов'язково! А коли одягатимете їх, обов'язково примовляйте: "Цей пальчик живе в червоному будиночку, цей – у синьому…"

      8. Частіше показуйте дитині однакові предмети різних кольорів (кубики, м'ячики, надувні кульки, пробки від молочних пляшок, кришки) та називай колір предмета. Дитина має зрозуміти, що колір – це якість, притаманна різним предметам.

   9. Є також безліч музичних розвиваючих іграшок, які називають кольори. Але буває, що малюк або зовсім байдужий до них, або дуже недовго грається ними, очевидно, тому, що швидко набридає.

Головне – не забувайте, що дитину в такому маленькому віці не можна змушувати нічого вчити, адже таким шляхом результату не досягнеш.

 

 Підготувала фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру (практичний психолог) -  Пильчук Вікторія Віталіївна

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора