A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Ознаки аутизму у дітей

Дата: 08.06.2022 14:13
Кількість переглядів: 286

Ваша маленька дитина не відгукується на власне ім’я та не дивиться вам у вічі? Її поведінка видається вам дивною та помітно відрізняється від поведінки однолітків? Ранні ознаки аутизму складні для виявлення, і це завдання можна довірити лише фахівцям, які мають великий стаж роботи з такими дітьми та працюють у відповідних центрах.

 

Аутизм — це генетично зумовлена патологія, яка проявляється небажанням контактувати з оточуючими та різними затримками в розвитку. Діти з аутизмом по-іншому сприймають соціум, їм важко взаємодіяти з іншими людьми й адаптуватися, вони віддають перевагу самотності. За спостереженнями фахівців, РАС удвічі частіше виявляється у хлопчиків.

 

Аутизм у дитини проявляється різними за характером та ступенем вираженості ознаками. У таких дітей нерідко відсутня мова і є порушення моторики, вони не фокусують погляд на очах співрозмовника, не реагують на своє ім’я, повільніше розвиваються і всі ці прояви спричиняють порушення у соціальній взаємодії. Збоку здається, що вони захоплені якоюсь діяльністю чи роздумами.

 

У 90 % випадків РАС пов’язані з генетикою. Вони не розвиваються внаслідок травм під час пологів або пошкодження голови, ускладнень після щеплень або перенесених захворювань, хоча ці фактори здатні бути пусковим механізмом розладів. Причинами аутизму в дітей найчастіше стають комбінації генетичних порушень із різними несприятливими чинниками: вжитими під час гестації препаратами, несприятливою екологією, неправильним обміном речовин чи ферментів, отруєннями ліками чи важкими металами.

Підготувала фахівець ІРЦ- Панасюк І.В.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора