A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Вправи з гімнастики Брейн Джим для дітей з дислексією та дисграфією

Дата: 08.06.2022 14:09
Кількість переглядів: 37

 

 

Вправи з гімнастики Брейн Джим для дітей з дислексією та дисграфією

      Формування читацьких умінь та навичок включає в себе не тільки вміння виразно, з почуттям читати та інтерпретувати прочитане, але й уміння під час читання стежити за рядком, водити очима у горизонтальному та вертикальному напрямку без помилок та збентеження. Хороша координація у системі «очі – рука» сприяє формуванню вміння писати друкованим шрифтом, рукописним шрифтом; розвиває навички каліграфії та штрихування у різних напрямках.

      Фахівці - кінезіологи рекомендують використовувати для цього такі вправи з комплексу "Брейн - Джим" як "ДабблДудл", "Ліжка вісімка", "Алфавітна вісімка", "Активна рука". Ці вправи сприяють розвитку зорового контролю за рухом рук і формування образу руху руки, що малює дугоподібні лінії. Результатом регулярного виконання вправ є формування складних рухів руки під час проведення дугоподібних, хвилеподібних та комбінованих ліній. Відбувається також розвиток у дітей уявлень про можливості людського мозку.

Навички читання - вміння читати та інтерпретувати текст, під час читання стежити за рядком, концентруватися під час читання, передбачати читане – удосконалюються значно швидше, якщо запропонувати дітям регулярно виконувати наступні вправи: «Енергічне позіхання», «Дихання животом», «Вихання «Дрожалки», «Перехресні рухи», «Ліжача вісімка», «Насос», «Мисливський насос», «Сіртакі»

Вправи «Сова», «Слон», «Думкова шапка» допоможуть активізувати візуальну пам'ять , що важливо для розвитку орфографічної пильності.

 

"Перехресні рухи".

Ми робимо одночасні рухи правою рукою та лівою ногою, лівою рукою та правою ногою. І так ми ходимо, підстрибуємо чи танцюємо під музику. Ми рухаємося вперед, назад, убік, ми маршируємо на місці. Головне, щоб ці рухи перетинали середню лінію тіла. Добре, якщо ти також торкаєшся рукою протилежного коліна. Уявляєш, коли працюють обидві півкулі твого мозку, тобі легше, простіше дізнатися про щось нове!

"ДабблДудл" (Симетричне малювання).

Спочатку ти можеш малювати «дворучні» малюнки на класній дошці або на великих аркушах паперу на стіні, потім переходь до роботи за столом на менших аркушах. Стань або сядь по центру своєї поверхні малювання і одночасно двома руками малюй однакові зображення вправо і вліво (з дзеркальним відображенням). Стеж очима за тим, що ти одночасно робиш праворуч і ліворуч.

"Слон".

Злегка зігни коліна. Витягни ліву руку вперед і так схили голову до плеча, наче вона приклеїлася. Тепер малюй рукою в повітрі вісімку, що лежить, і разом з рукою роби рух усім корпусом. Не забудь при цьому дивитися поверх руки вперед і в далечінь. (Можливо, ти побачиш «дві руки» – це нормально.) Повтори вправу правою рукою.

«Лежача вісімка».

Починай малювати лівою рукою вісімку із середини уявної цифри рухом вліво вгору. Стеж поглядом за рухом твоєї руки. Намалюй вісімку тричі лівою рукою і стільки ж разів правою рукою, а потім тричі намалюй її двома руками відразу.

"Ніжний насос".

Сядь на стілець і поклади ногу на ногу, тобто. на коліно іншої ноги. Міцно обхопи кінчиками пальців початок і кінець литкового м'яза. Рух ступнів вгору та вниз. Уяви, ніби твій м'яз на нозі з пластиліну, який поступово стає дедалі м'якшим. Повтори вправу з іншою ногою.

"Сова".

Поклади ліву руку на протилежне плече і міцно притисніть його. Поверни голову і подивися через одне плече, потім через інше. Потім опусти підборіддя до грудей, зроби глибокий вдих і розслабся. Зроби так тричі з кожною рукою.

"Активна рука".

Підніми одну руку вгору і обхопи її іншою рукою. Зроби повільний видих і одночасно підштовхни витягнуту руку ще вище. При кожному видиху рухай витягнутою рукою в іншому напрямку: спочатку назад, потім уперед, праворуч і ліворуч. Повторіть вправу з іншою рукою.

"Алфавітна вісімка".

У лівому колі напиши всі літери, які починаються з дуги вліво вгору, а правому колі напиши всі літери, які пишуться зверху вниз із закругленням вправо (Ш, Щ, Ц, І, Ч,).

Матеріал підготувала вчитель-логопед Сива Олена Вікторівна.


 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора