A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Як працювати з дошкою Євмінова?

Дата: 16.02.2023 13:34
Кількість переглядів: 178

 

Як працювати з дошкою Євмінова?

 

Дошка Євмінова (профілактор Євмінова) використовується в лікувальній фізкультурі, для профілактики та лікування хребта. Даний пристрій допоможе запобігти розвитку серйозних патологій, а також підвищити ефективність лікування, зміцнити м’язову систему спини, і тим самим прискорити час одужання. 

Профілактор Євмінова виготовлений із деревини соснових порід. Особливістю дошки є те, що вона має невелику гнучкість, саме тому її застосовують у лікувальних цілях, для розтягування м’язів спини. Її можна виставити індивідуально під зріст кожного користувача, а також на ній закріплено вісім ручок, кожна має своє призначення. Може бути трохи змінена комплектація, і тоді до агрегату додають метр росту, килимок та петельку для спеціальних вправ. Кут нахилу дошки можна регулювати, це допоможе ускладнити процес розтяжки або навпаки спростити. Найкраще кріплення для профілактора – це шведська стінка. Після її закріплення варто переконатися в міцності кріплення та можливості витримати людську вагу. Під час виконання вправ необхідно змінювати кут нахилу, залежно від важкості вправи. Даний пристрій не є травмонебезпечним, легко встановлювати та застосовувати для виконання фізичних вправ.

Методику занять на дошці Євмінова потрібно узгоджувати з лікарем або реабілітологом, оскільки є перелік протипоказань. В ідеалі, всі лікувально-профілактичні заходи, у тому числі і ЛФК на профілакторі, мають відбуватися під наглядом фахівця. 

Правила під час виконання 

Перед тим як виконувати вправи на дошці Євмінова, варто ознайомитися з правилами, які варто виконувати, щоб уникнути травмування. Їх необхідно виконувати у такому порядку. Вибір вправ, а також їх інтенсивність і кут нахилу дошки, під яким виконуватиметься тренування вибирає спеціаліст. Ці параметри можуть змінюватися в процесі реабілітації. Крім цього, варто також враховувати вік, стать, масу тіла та діагноз пацієнта. Щоб правильно виконати фізичні вправи, необхідно знизити внутрішньодисковий тиск, такий ефект досягається за допомогою лежачого положення під нахилом на дошці Євмінова.

Вправи для хребта на дошці Євмінова

Комплекс вправ для хребта на профілакторі Євмінова включає методики, суть яких полягає у витягненні хребців під масою тіла пацієнта. Дошку використовують у комплексному лікуванні багатьох захворювань опорно-рухового апарату, у тому числі хребта. Коли хребет витягується, відбувається перерозподіл навантаження, і деякі хребці стають не такими «стиснутими», відбувається м’язове розслаблення, збільшується еластичність зв’язкового апарату, поліпшується кровопостачання хребта. Залежно від тяжкості захворювання, наявності протипоказань та поставлених завдань, можна виділити три види вправ: 

-щадного характеру; 

-реабілітаційні; 

-інтенсивні вправи. 

Дошка Євмінова, як засіб профілактики порушення постави у дітей.

Порушення постави в дитячому віці - тривожна ознака. Це може бути початком багатьох змін в організмі, які в свою чергу потягнуть за собою серйозні хвороби.
Порушенням постави вважається таке викривлення хребта, коли помітні зміни в положенні стоячи і які повністю зникають у положенні лежачи.
Порушення постави можуть прогресувати і з часом переходити в більш серйозну форму викривлень - сколіоз. Дуже важливо не допустити таких змін опорно-рухового апарату - через сколіоз порушується робота всіх внутрішніх органів.
На профілакторі Євмінова можна зміцнити м’язи спини дитячого організму, щоб запобігти порушень ОРА.
Комплекс вправ для профілактики порушеннь ОРА та зміцнення м’язевого корсету

На дошці Євмінова вправи виконуються у повільному темпі. 

1)Вихідне положення лежачи на спині, тримаючись за перекладину витягнутими руками. Виконати нахили стоп вправо та ліво. 

2)У тому ж положенні підтягути носки обох стоп на себе, одночасно піднімаючи голову (погляд уперед). 

3) Вихідне положення лежачи на спині, повільно по черзі зігнути в колінах спочатку ліву та праву, а потім обидві ноги. При цьому стопи мають ковзати по дошці. 

4) Вихідне положення лежачи на спині, зігнути праву ногу в коліні, а потім нахилити її у праву сторону, причому друга нога не повинна відриватися від дошки. Виконати почергово у праву та ліву сторону.

5) Вихідне положення лежачи на спині, зігнути дві ноги і виконати розведення колін у сторони. Стопи знову ж таки ковзають по дошці. 

6) Вихідне положення теж саме, виконати махи в сторону кожною ногою почергово. 

7) Вихідне положення теж сааме, обидві ноги зігнути в колінах і виконати скручування в попереку. Важливо, щоб верхня частина корпусу була нерухомою. 

8) Вихідне положення теж сааме, ноги тримайте зігнутими в колінах і піднімайте таз догори, щоб корпус від колін до плечей утворював пряму лінію. Після кожного повторення ноги випрямляйте. 

9) Вихідне положення теж сааме, виконуйте вправу “ножиці” ногами, обов’язково натягуючи носок. 

11) Вправа “велосипед”, роблячи обертання ногами спочатку в один, а потім в інший бік. 

Підготувала: 

фахівець ІРЦ (вчитель-реабілітолог)

Ходимська Н.В.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора