A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Роль домашніх тварин у житті дітей

Дата: 12.10.2022 12:53
Кількість переглядів: 65

Роль домашніх тварин у житті дітей

 

Поруч з чотириногим другом дитина вчиться бути організованою та дисциплінованою. Домашня тварина вчить дитину відповідальності за інших. Дитина усвідомлює, що тварина - це не іграшка, і за нею потрібно щодня доглядати, годувати, вигулювати. Навички спілкування з домашнім улюбленцем допоможуть дитині в дорослому житті, вона навчиться відповідати за свої вчинки.

Чотириногий друг - це найкращий психолог і помічник в питаннях соціальної адаптації. Діти, у яких є собака, легше за інших вливаються в новий колектив і заводять друзів. Собака може допомогти сором’язливій дитині вступити в контакт з однолітками у дворі, знайти приятелів. Сусідські діти обов'язково почнуть розпитувати про тварину, намагатися пограти з нею, таким чином спілкування між дітьми зав'яжеться саме собою. Спільне вигулювання домашніх улюбленців може згуртувати навіть дуже мовчазних дітей.

Домашня тварина сприяє фізичному розвитку дитини. Коли дитина гуляє з собакою, грається з нею в м'яча, вона знаходиться в постійному русі, у неї розвивається правильна координація.

Крім того, спілкування з тваринами знімає стрес, сприяє налагодженню стосунків у сім’ї.

Домашня тваринка допомагає дитині познайомитися з навколишнім світом. Чотириногий друг - це джерело перших знань про природу. Дитина спостерігає за вихованцем, за його поведінкою, реакцію на погладжування, на різні команди. Тварина також має велике значення в розвитку сенсорики у дитини. Через органи чуття дитина сприймає об'єкти і вчиться їх називати: форма, величина, колір, запах, фактура шерсті, розташування і т.д.

Тварина дозволяє дитині відчути перші переживання і радості. Чотириногий друг викликає позитивні емоції, що є дуже важливим, тому що в сучасному світі саме позитивних переживань найбільше і не вистачає.

 

Однак найголовніше, що ви повинні розуміти та донести до дитини, що тваринка, то не іграшка, в неї є свої почуття, потреби та потрібно їх враховувати.

 

Підготувала- фахівець ІРЦ-Панасюк Ірина Володимирівна

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора