A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

ДЕФЕКТОЛОГ І ЛОГОПЕД. ЯКА МІЖ НИМИ РІЗНИЦЯ?

Дата: 22.02.2022 12:49
Кількість переглядів: 41

 

ДЕФЕКТОЛОГ – це фахівець, який працює з дітьми з різними категоріями порушень  психофізичногорозвитку.

З порушенням інтелектуального розвитку працює олігофренопедагог, з порушенням слуху - сурдопедагог, з порушенням зору - тифлопедагог.

ЛОГОПЕД займається з дітьми з порушеннями мовлення. Він працює над правильною вимовою, над постановкою звуків та складів.

ДЕФЕКТОЛОГ, перш за все, розвиває пізнавальний розвиток дитини, мислення дитини, увагу та різні види сприйняття, а також дрібну моторику. На відміну від логопеда, він не виправляє порушення вимови, а лише допомагає малюку  висловлювати свої думки. Тобто дефектологи не ставлять звуків, а борються з проблемами, викликаними порушеннями інтелектуального розвитку.

ЛОГОПЕД виправляє порушення мовленнєвого розвитку, розвиває мову, ставить звуки.

ДЕФЕКТОЛОГ може починати роботу з дітьми однорічного віку.

ЛОГОПЕД приступає до занять з малюками від трьох років.

Наприклад, ЛОГОПЕД не буде вивчати з дитиною кольори, він буде промовляти їх назви, прагнучи правильної вимови, в той час як завдання ДЕФЕКТОЛОГА – ознайомити малюка з кольорами та вивчити їх назви.

Насправді, і логопед, і дефектолог – це спеціалісти, які займають провідну роль в процесі корекційно-розвиткової роботи. І лише командний підхід зможе забезпечити якісну корекцію психофізичного розвитку дитини. Тому про це варто пам'ятати кожному з нас!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора