A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

CЕНСОРНІ ІГРИ ДЛЯ КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З ДИТИНОЮ З РОЗЛАДАМИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРУ.

Дата: 22.02.2022 12:36
Кількість переглядів: 28

CЕНСОРНІ ІГРИ ДЛЯ КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З ДИТИНОЮ З РОЗЛАДАМИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРУ.

 

   Ро?злади аутисти?чного спе?ктру (РАС) — спектр психологічних характеристик, що описують широке коло аномальної поведінки і труднощів в соціальній взаємодії і комунікаціях, а також жорстко обмежених інтересів і часто повторюваних поведінкових актів (див. - вікіпедія). 

Спектр розладів є широким. Тому варто зрозуміти на скільки важливим є правильний підхід до навчання та лікування дитини з РДА – раннім дитячим аутизмом.  Все залежить від діагнозу і реальних можливостей самої дитини.

Найкращою є терапія, яка поєднує різні підходи, комбінації та способи лікування. Одним із методів  роботи з дітьми з РАС є сенсорна корекція.

 

 

 

Види сенсорних ігор:

  • з кольором.

Малювання фарбами на папері, камінчиках, склі. Це дозволить задіяти не лише зорові відчуття, але й тактильні. Можна також розфарбувати воду і таким чином вивчати кольори. А щоб було ефектніше, додати трохи мила чи шампуню і отримаєте кольорову піну.

  • з водою.

Вода дуже позитивно впливає на емоційний стан, допомагає розслабитись. Варіантів для ігор є безліч: переливання води по різних посудинах, створення фонтану, поставивши руку під струмінь води, ігри з лійками та інші.

  • з крупами та іншими природніми матеріалами.

Такі ігри чудово розвивають дрібну моторику рук та відіграють значну роль в процесі розвитку мовлення.

Створення сенсорних коробок, де будуть задіяні не лише природні матеріали, а й улюблені іграшки дитини. Це можуть бути невеличкі машинки, фігурки з конструктора. Вирізання аплікацій, малювання на манці, піску. Під час заняття з сипучими матеріалами буде зручно використати спеціальний стіл з підсвіткою, який точно зацікавить дитину і скоротить ваш час на прибирання. А можна скористатись і простою картонною коробкою чи мискою.

https://mini-rivne.com/wp-content/uploads/2018/12/sensorni-korobku-21-1.jpg

  • зі світлом і тінями.                                       

Використовуючи лампу, ліхтарик чи свічку створимо справжній театр тіней на стіні, а за допомогою дзеркала пограємось з сонячними зайчиками.

  • рухливі ігри

Стрибки, кидання м’яча, біг, плескіт в долоні. Це все спрямовано на розтяжку, відчуття рівноваги, зміцнення м’язів. Проста зарядка стане цікавішою і веселішою, якщо її робити на сенсорній доріжці. Також можна використовувати різноманітні тренажери. Важливо пам’ятати, що під час рухливих ігор потрібно регулювати фізичне навантаження та контролювати зовнішні ознаки втоми.

Якщо ігри будуть супроводжуватись ритмічними віршиками-забавлянками чи дитячими піснями, дітям буде веселіше та цікавіше і допоможе привернути їх увагу.

 

Що важливо при виборі ігор для дітей з аутизмом?

 

     Спеціалісти рекомендують, щоб ігри для дітей були простими і доступними, вони не мають викликати у них напруження і відштовхування. Бажано, щоб це було щось знайоме, з чим вже грались раніше. Потрохи ігри мають розвиватись, по наростаючій – розпочати з найелементарніших і переходити до складніших.

Варто відзначити, що діти різні і по-різному сприймають та реагують на ту чи іншу гру.

Тому під час заняття потрібно індивідуально підходити до кожної дитини, допомагати, підтримувати, підказувати, повторювати по декілька разів, якщо це буде потрібно.

(Інформацію підготувала

консультант (фахівець)інклюзивно-ресурсного центру

 (вчитель-дефектолог) Миколаюк Ю.М.)

(взято з просторів інтернету)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора