A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Шкідливі звички дітей, які вливають на зубощелепну систему і звуковимову та шляхи їх попередження.

Дата: 22.02.2022 12:13
Кількість переглядів: 24

 

Шкідливі звички дітей, які вливають на зубощелепну систему і звуковимову та шляхи їх попередження.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

  Багато батьків вважають, що нерівні зуби у дитини – результат спадковості, тоді як в 70% випадків винуватцем є шкідливі звички, які ведуть до порушення функцій зубощелепної системи. Шкідливі звички формуються у віці до 1,5 років,рідше в дошкільному і молодшому шкільному віці, часто розвиваються у дітей, схильних до депресії.

І якщо вже шкідлива звичка сформувалася, батьки повинні вести боротьбу з нею, а не з дитиною, витрачаючи на її подолання стільки ж часу, скільки вона закріплювалася.

До шкідливих звичок відносятьсясмоктання пальців, язика, щоки, предметів, прикусування губ і щік, ротове дихання, звичка тиснути язиком на зуби, неправильна мовна артикуляція; зафіксовані позотонічні рефлекси, що визначають неправильне положення частин тіла у спокої – порушення постави, неправильна поза тіла або підкладання кулачка під щоку під час сну, закидання голови. У результаті частіше спостерігаються надмірний розвиток верхньої щелепи, звуження щелеп в бічних ділянках, відкритий прикус.

На формування зубощелепної системи великий вплив мають і функції ковтання і жування. Тому батьки повинні пам’ятати про це вже з моменту застосування штучного вигодовування дитини і дотримуватися ряду правил при цьому: а) при штучному вигодовуванні соска повинна бути надіта на пляшку з широкою шийкою, мати три маленьких отвори і бути пружною;

б) пляшечку необхідно тримати під кутом в 45 градусів і не спирати її на нижню щелепу дитини;

 в) брати дитину на руки, тримати переважно в одній позі і так, як при годуванні груддю;

г) своєчасно переходити на годування твердою їжею, згідно з рекомендаціями педіатра; д) при годуванні з ложки її слід підносити до губ дитини, а не вводити безпосередньо в рот. Малюк повинен тягнутися до ложки, цей рух – свого роду тренування м’язів щелеп. Ложка для дитини у віці одного року повинна бути основним столовим прибором.

Інформованість батьків щодо впливу зубощелепних аномалій на формування артикуляційного апарату та знання вікових змін будови зубощелепної системи дитини, впливу тих чи інших особливостей розвитку дозволяє вчасно виявити та усунути її недоліки, попередити та скорегувати деякі мовленнєві порушення у дитини.

 

 

Інформацію підготувала фахівець(консультант) інклюзивно-ресурсного центру ( вчитель-логопед) О.В.Сива.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора