A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Нейропсихологічні ігри

Дата: 18.11.2022 12:00
Кількість переглядів: 105

Нейропсихологічні ігри

Гра «Постав пальчик»

Мета: розвиток слухової уваги, вміння усвідомити надану інструкцію та швидко її виконати.

Необхідна 16 тематичних картинок, показуємо картинки учасникам гри та називаємо їх. Потім усі картинки викладаємо на столі  так, щоб вони не торкалися один одної і у всіх учасників гри був однаковий доступ до картинок. Інструкція: «Я буду називати зображення на картинці. Хто його побачить, нічого не говорить, а мовчки ставить пальчик на картинку і за це отримує фішку». Переможе той, хто матиме більше фішок.

Гра «Слухай уважно»

Мета: розвиток слухової активної уваги, розвиток здатності до вольового зусилля і управління власною поведінкою.

Попередньо домовляємося з дітьми, що певна кількість оплесків буде відповідати виконанню певних дій (один раз плеснути в долоні, означає, що потрібно присісти; два рази – помахати руками «привіт»; три рази – подути зі всієї сили; чотири рази – пострибати на обох ногах).

Гра виконується під музику, доки вона грає діти хаотично рухаються. Коли музика зупиняється, лунає певна кількість оплесків і дітки виконують попередньо домовлені рухи.

Гра «Слухай та виконуй»

Мета: виховання витримки, вольового зусилля, здатності швидко переключати увагу.

Діти під музику виконують ритмічні танцювальні рухи. Під час кожної зупинки музики надається інструкція виконання різних вправ:

Інструкція 1: поверни голову праворуч, подивись прямо, опусти голову вниз, подивися вверх;

Інструкція 2: підніми праву руку вверх, підійми ліву руку вверх, опусти обидві руки;

Інструкція 3: підняти праву ногу, опустити, підняти ліву ногу, опустити, пострибати на обох ногах.

Примітка: інструкції виконуються коли музика вимкнена.

Гра «Дивись уважно»

Мета: збільшення об’єму оперативної пам’яті та розвиток уваги.

Для кожної дитини підготовлені картки з зображенням предметів з однієї теми. Наприклад: картки з зображенням домашніх тварин, овочів, предметів одягу, транспорт… Дитина протягом декількох секунд вивчає предмети зображені на картинках, а потім перевертає картки з зображенням і називає всі предмети, які запам’ятала. Коли всі учасники гри виконали завдання, то обмінюються картками і продовжують гру. Завдання можна ускладнювати збільшуючи кількість предметів на картках.

Гра «Друкарська машинка»

Мета: розвиток активної уваги, переключення уваги, розвиток вольового зусилля, здійснення контролю та самоконтролю.

Кожному учаснику гри присвоюється певна буква. Картку з зображенням букви можна прикріпити дитині на одяг. Ведучий оголошує слово, яке необхідно надрукувати. За вказівкою ведучого діти починають «друкувати», спочатку в ряд стає перша буква слова, потім друга і т.д…Коли слово складене повністю діти голосно аплодують.

Гра «Чотири стихії»

Мета: розвиток уваги з розвитком слухового та рухового аналізатора.

Діти сідають  колом. Інструкція: коли почуєте слово «вода» всі витягуємо руки вперед і зображаємо хвилі, при слові «повітря» - піднімаєте руки догори і роботе коливальні рухи ліворуч-праворуч, при слові «вогонь» - пальчиками обох рук зображаєте перед собою багаття, при слові «земля» - опускаєте руки донизу.

Гра « Рухи тварин»

Мета: стимулювати розвиток уваги, вчитись швидко та точно реагувати на звукові сигнали.

Діти крокують один за одним по колу. Ведучий проговорює слова:

«Зайчик» - діти починають стрибати на двох ногах;

«Кінь» - йти по колу вдаряють п’яткою в підлогу, імітуючи ходу коня;

«Рак» - крокують спиною вперед;

«Птахи» - біг з піднятими в сторони руками;

«Фламінго» - стояти на одній нозі;

«Ведмідь» - імітація ходьби важкого, вайлуватого ведмедя.

Гра «Що та»

Мета: розвиток уміння швидко зосереджуватися.

Ведучий пропонує дітям уважно послухати, що відбувається за дверима, за вікном. За сигналом ведучого діти зосереджено слухають, а потім кожна дитина розповідає, що ж там відбувається.

Гра «Подивись та намалюй»

Мета:активізація у дітей довільної уваги та зорової пам’яті.

Дитині запропоновано протягом 10 секунд уважно розглянути представлену картку з певним зображенням. Потім картку перевертають зображення вниз, а дитина на своєму аркуші паперу намагається детально зобразити даний малюнок.

Гра «Код»

Мета: розвиток об’єму та розподілу уваги, розвиток мисленнєвих можливостей.

Кожному учаснику роздається аркуш з надрукованим алфавітом та кодом до нього. Наприклад: А-1, Б-2, В-3…; А - ®, Б - ¥, В - ÿ або з іншими позначеннями. Та картки з закодованими словами, або фразами. Дітям потрібно швидко та правильно розгадати код (складність завдання можна контролювати складністю кодованого алфавіту або об’ємом закодованої фрази).

Гра «Малюємо фігури»

Мета: розвиток слухової уваги та мнемічних процесів.

Ведучий називає фігури,а діти їх малюють. Регулювати складність завдань можна додавши бажаний колір фігури, спосіб замальовування та н.….

Гра «Хамелеон»

Мета: розвиток концентрації та об’єму уваги.

Ведучий повідомляє дітям, що хамелеон – це така тварина, яка здатна змінювати колір в залежності від того місця, де вони знаходиться для маскування. Потім ведучий задає питання: якого кольору буде хамелеон який сидить у траві,

Гра « Ти літера»

Мета: розвиток слухового сприймання, уваги та уяви

Учасники колективно обговорюють, за допомогою яких позицій власного тіла можна зобразити літери алфавіту – Т, О, К, Ф, Л, Х… Ведучий називає певну літеру, а учасники швидко її зображають. Можливо як індивідуальне виконання даної вправи так і в невеликих групах.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора