Пальчикові ігри.
Яку роль в розвитку дітей відіграють пальчикові ігри
« Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців» Сухомлинський В.А.
У розвитку мовлення актуальні не тільки артикуляційні вправи, але так само і пальчикові ігри, так як вони активно допоманають розвивати мову дитини.
Що ж таке пальчикові ігри?
«Пальчикові ігри» – це інсценування римованих розповідей, казок за допомогою пальчиків. У багатьох іграх необхідна участь обох рук, що дає можливість дітям орієнтуватися в поняттях «праворуч», «ліворуч», «вгорі», «внизу», тощо. Під час «пальчикових ігор» діти, повторюючи рухи дорослих, активізують моторику рук і мовлення.
Для чого потрібні пальчикові ігри?
Пальчикові ігри не тільки впливають на розвиток мови, але і переключають увагу дитини з примх або нервозності на тілесні відчуття і заспокоюються. Це прекрасне заняття , коли дитину більше нічим зайняти ( наприклад в дорозі або в черзі).
Що відбувається коли дитина займається пальчиковою гімнастикою?
Виконання вправ і ритмічних рухів пальцями призводить до посилення узгодженої діяльності мовленнєвих зон, що в результаті стимулює розвиток мови.
Дитина вчиться концентрувати свою увагу, правильно її розподіляти. Виконання вправ, що супроводжуються короткими віршованими рядками, сприяє більш чіткої, ритмічної, яскравої мови, а також посилюється контроль за виконуваними рухами.
Також розвиваються всі види пам'яті дитини, так як дитина вчиться запам'ятовувати певні положення рук і послідовність рухів.
У дитини розвивається уява, фантазія, зв'язне мовлення. Оволодівши багатьма вправами, вона зможе « розповідати руками» цілі історії.
В результаті виконання пальчикових вправ кисті рук і пальців набудуть гарну рухливість і гнучкість, а це надалі полегшить оволодіння навичками письма, малювання.
Підготувала: Зінчук Анастасія Володимирівна- фахівець ІРЦ