A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

ЩО ТАКЕ ТАКТИЛЬНА ПАМ’ЯТЬ І ЯК ЇЇ РОЗВИВАТИ.

Дата: 26.10.2022 11:07
Кількість переглядів: 85

 

ЩО ТАКЕ ТАКТИЛЬНА ПАМ’ЯТЬ І ЯК ЇЇ РОЗВИВАТИ.

Від народження ми активно пізнаємо навколишній світ через відчуття, що насичують зорові та слухові враження. Гарні або погані зовнішньо, нейтральні, індивідуальні та загальноприйняті – всі вони залишають глибокий яскравий слід у нашій уяві-пам’яті.

Людина, з добре розвиненими тактильними відчуттями більш позитивно взаємодіє з оточуючим світом і має більш глибоке почуття зв’язку з іншими людьми. 

Вправи на стимулювання та розвиток тактильної пам’яті допоможуть вашим дітям в цьому.

 

«ЧАРІВНИЙ МІШЕЧОК»

В полотняний мішечок кладуть предмети, що мають різні властивості: клубок ниток, іграшку, ґудзик, пір’їнку, кульку, кубик, сірникову коробку тощо. Дитина на дотик повинна визначати один за іншим предмети в мішечку. Бажано, щоб вона вголос описувала їхні властивості. Маленькі діти можуть самі складати предмети в мішечок для кращого запам’ятовування.

 

ПАЛЬЧИКИ-ДОСЛІДНИКИ

Для цієї гри знадобляться від 4 до 7 картонних прямокутників  завбільшки із сірникову коробку. На прямокутники наклейте клаптики різних за відчуттями на дотик матеріалів: наждачний папір, хутро, рисові зернятка, шовкова тканина, поролон, вата , перекручена мотузка тощо.

Покладіть картки перед дитиною у будь-якій послідовності. Після цього нехай дитина доторкнеться до кожної з них і зафіксує в уяві, як вони розміщені. Не поспішайте, нехай дитина зробіть це кілька разів. 

Потім дитина заплющує очі, ви перемішуєте картки і допомагаєте дитині доторкнутися до будь-якої з цих поверхонь. Дитина із заплющеними очима повинна скласти картки так, як вони були розміщені спочатку.

Підготувала фахівець ІРЦ- Пильчук Вікторія Віталіївна 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора