A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ДИТИНИ

Дата: 18.10.2022 10:49
Кількість переглядів: 52

РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ДИТИНИ

Фахівці рекомендують розпочинати розвиток критичного мислення дитини з 4-х років. Дитина отримуватиме інформацію із зовнішнього світу, оброблятиме її, формуватиме своє ставлення до неї та прийматиме власне рішення на її основі. Згодом дитина зможе ставити нові питання щодо отриманої інформації, аргументувати свою згоду чи незгоду з цією інформацією, ґрунтуючись на логіці. До речі, свідоме дитяче питання «чому?» - теж частина критичного мислення.  Як стимулювати розвиток критичного мислення виразами.

 1. Якщо дитина з чимось не згодна, завжди задавайте їй питання «Чому ти не згоден (не згодна)?». Якщо вона не може сформулювати відповідь, - задавайте навідні докладніші запитання. Не треба обривати дитину фразою «Не сперечайся!» та іншими подібними виразами.

 2. Підтримуйте в дитині цікавість, її внутрішнє «чому». Хоча іноді дитяче «чому» може бути знаряддям для привернення до себе уваги дорослито

 3. Навчіть дитину сумніватися у отриманій інформації. Нехай вона спробує дізнатися більше про неї і зробить свій висновок, який, до речі, може збігтися з першоджерелом. Не спрямовуйте дитину просто на заперечення всієї інформації, що вона отримує із зовнішнього світу.

 4. У побуті  частіше просіть дитину порівняти предмети або знаходити між ними спільні риси.

5. Вчіть дитину міркувати вголос. Практикуйте побудову фраз на зразок «Якщо…, то…».

 6. Після читання казок, оповідань стимулюйте дитину до висновків. Обговорюйте прочитане, розбирайте деталі, аналізуйте вчинки дійових осіб.

 7. Якщо дитина щось у вас просить, запропонуйте їй обґрунтувати причину свого бажання. Спочатку дитина може не називати причину вголос, але варто привчати її до того, щоб вона замислювалась над аргументами.

Підготувала фахівець ІРЦ- Пильчук Вікторія Віталіївна

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора