A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Підготовка до 1 класу

Дата: 10.06.2022 10:37
Кількість переглядів: 24

Підготовка до 1 класу завжди хвилююча і для дітей, і для дорослих. Найбільш відповідальні батьки поспішають навчити майбутнього першокласника читати і рахувати, виводять букви і розв’язують приклади. До чого потрібно готувати майбутнього першокласника насправді?

 

1. Фізичний розвиток

З дитинства прищеплюйте дитині інтерес до спорту та занять фізкультурою. Краще всього тут працює особистий приклад. Знаходьте час на активні заняття з дітьми вдома та на вулиці.

Запропонуйте дитині спробувати різні спортивні секції: плавання, гімнастику, єдиноборства, танці. Нехай він вибере те, що йому дійсно сподобається.

Якщо син або дочка самі нагадують вам про черговий тренуванні і намагаються не пропускати жодного заняття в тиждень – це успіх.

2. Психологічний розвиток

Навіть зовні спокійного і впевненого в собі дитині буває важко адаптуватися до незвичного шкільній обстановці. Чому важливо навчити дітей, щоб допомогти їм з переходом до нового життєвого етапу?

1. Вчіть дитину керувати емоціями і мислити позитивно.

Уміння контролювати такі емоції, як гнів, злість або образа вбережуть дитину від необдуманих вчинків або слів. Поясніть дитині, що проблем буває багато. Але якщо мислити позитивно, то буде простіше глянути на ситуацію з іншого боку і знайти правильний вихід.

Підійдіть до питання усвідомлено: моделюйте різні життєві ситуації і допомагайте дитині разом розібратися, як варто чинити в тому чи іншому випадку.

2. Тренуйте увагу і вміння концентруватися.

Вчіть дитину завжди доводити почате до кінця. Давайте йому завдання, які реально виконати протягом півгодини. Вибирайте не тільки улюблені справи, але і ті, де дитина може чинити опір. Якщо вдалося зосередитися на поставленій задачі хоча б на 20 хвилин і довести справу до результату, ви впоралися.

3. Виховуйте відповідальність і розвивайте силу волі.

Вчіть мріяти, ставити цілі і досягати їх, незважаючи на труднощі. Спочатку допомагайте зовнішніми стимулами, але поясніть, що найсильніша мотивація – його власна.

Доручайте дитині дорослі завдання. Нехай у нього буде свій перелік закріплених справ по дому: полити квіти або витерти пил, вигуляти або погодувати домашнього вихованця.

3. Інтелектуальний розвиток

Читати, писати, рахувати і розв’язувати прості математичні задачі дитину навчать у школі. Більш цінне, що можуть зробити батьки для своїх дітей – навчити їх правильно мислити, розмірковувати, аналізувати інформацію та бачити головне.

Що саме потрібно робити?

1. «Запаліть» пізнавальний інтерес і стимулює до вивчення нового: у книгах, відеосюжетах, вдома і на прогулянці. Організуйте дитині різноманітний дозвілля, щоб вони розумів, скільки у світі нового і цікавого, про що йому належить дізнатися.

2. Розвивайте мовлення і вміння спілкуватися. Вчіть дитину знаходити спільну мову з однолітками і дорослими. Важливо навчити вмінню слухати, аргументовано доводити свою точку зору і отримувати задоволення від самого процесу спілкування.

3. Розвивати логічне мислення. Розв’язувати типові задачі дитина навчиться на уроках математики. А от щоб він успішно справлявся із завданнями з зірочкою і побутовими завданнями, не обійтися без уміння міркувати та мислити нестандартно. Ці здібності можна і потрібно тренувати.

 

Яким чином?

Для цієї мети потрібно регулярно виконувати нестандартні завдання і розв’язувати задачі на логіку. Додаткова користь: у дитини формується посидючість і звичка доводити розпочату справу до кінця.

 

Джерело: https://madagaskar.kiev.ua/pidgotovka-do-shkoli-praktichni-poradi-batkam/?gclid=CjwKCAjw14uVBhBEEiwAaufYx4xjum-2N_Ml65082TyUwsDx7fOjuXJuCE2xr1Ijt3RIO8JfaXPC7hoCOQwQAvD_BwE

Підготувала фахівець ІРЦ - Малярчук І.П.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора