A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Попередження зорової втоми

Дата: 30.06.2022 10:36
Кількість переглядів: 33

РЕКОМЕНДУЄ ТИФЛОПЕДАГОГ

Попередження зорової втоми

Здобуття навичок читання - це найпоширеніше зорове навантаження. Через напруженість, спричинену зусиллями для читання, малювання, розглядання картинок, тобто через зусилля бачити в найближчій точці, виникає загроза розвитку далекозорості.

Американський лікар-офтальмолог Вільям Бейте зазначав, що коли око дивиться на незнайомий предмет, як-то картки, схеми, фігури, воно напружується. Саме від такого напруження може виникати короткозорість, хоча за інших обставин зір може бути нормальним. Якщо напруження постійне й тривале, дитина поступово стає короткозорою вже не тимчасово, а назавжди.

Хронічна перевтома зорового аналізатора у дитини часто стає причиною неусвідомленого негативного ставлення до навчання. Окрім того, надмірне навантаження на зоровий аналізатор під час освітньої діяльності може бути причиною перевтоми очей. Вона негативно впливає не лише на функції зорового аналізатора, а й на організм дитини в цілому. Не виявлена вчасно перевтома очей у дитини може призвести до погіршення зору.

Щоб усунути описані розбіжності, можна скористатися поданими правилами.

Правила роботи з книгою за Бейтсом

1. Тримати книгу нижче від підборіддя, не піднімати повіки. Верхнє повіко має бути завжди опущене й розслаблене.

2. Частіше кліпати очима під час читання. Робити одне-два кліпання на кожному рядкові тексту, на розділових знаках і в кінці рядка.

3. Відривати погляд від книжки після читання одного-двох рядків та протягом двох секунд диви¬тися на якийсь об'єкт удалині.

4. Під час роботи з книжкою плавно рухати нею або головою так, щоб відстань між очима і сто¬рінкою змінювалася час від часу.

5. Не читати на сонці.

6. Сперти голову на щось, щоб вона була дещо піднятою, якщо читати лежачи на спині.

7. Книгу тримати на такій відстані, на якій шрифт видно найліпше.

8. Не надто схиляти вперед голову і тіло, якщо читати сидячи.

9. Розслабляти під час читання м'язи рук і плечей.

10. Не читати, якщо дитина хвора, схвильована, стомлена. Приступати до читання, якщо вона добре розслаблена.

Попередити і зняти втому очей також допоможе нормальний психологічний клімат у сім’ї, відсутність стресових ситуацій, емоційна підтримка, заняття фізкультурою і спортом, гімнастика для очей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора