A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

19 травня в Україні відзначається День вишиванки.

Дата: 19.05.2022 10:33
Кількість переглядів: 32

19 травня в Україні відзначається День вишиванки.

З цієї нагоди колектив КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Рожищенської міської ради доєдналися до щорічного флешмобу #вишиванкатвійгенетичнийкод

Українська вишиванка - це родинний оберіг, вона має надзвичайно давнє походження. Сьогодні вишиванка відроджується завдяки згуртованості, як ніколи, українці, які з любов'ю підтримують власні традиції.

Колір, форма, крій, матеріал, орнамент мають значення і разом створюють енергетичний заряд речі. Крім зовнішньої краси, в орнаментах зашифровані захисні обереги від злих сил. В кожному регіоні України ці орнаменти відрізнялися за кольором і за зображенням символів (зі слов'янської міфології). Найкращі візерунки-обереги вишивали люблячі жіночі руки мами, дружини, бабусі. Крім сорочок вишивкою прикрашали вінчальні рушники, ікони, хоругви, елементи домашнього декору (скатертини і подушки). Але найважливішою була і залишається саме сорочка-вишиванка. Наші предки могли з першого погляду визначити звідки родом чоловік за його сорочкою.

Сучасні вишиванки не постуваються популярністю - вони завойовують навіть світові подіуми. Вишитий одяг є національною гордістю українців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора