A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Розщеплення піднебіння, розщеплення губи.

Дата: 05.04.2022 10:30
Кількість переглядів: 26

Що таке розщеплення піднебіння та/або розщеплення губи??

?Розщеплення піднебіння - це вроджений дефект, що піддається лікуванню. Це трапляється, коли дах у рота (піднебіння) дитини не розвивається нормально під час вагітності, залишаючи отвір (щілину) на піднебінні, яке може проходити до носової порожнини.

Розщеплення описуються на основі задіяних структур (губи, альвеоли, тверде піднебіння, м’яке піднебіння), латеральності (одностороннє ліве, одностороннє праве або двостороннє) та тяжкості (ширина та ступінь залучених структур). Розщеплення можуть бути ізольованими (лише розколи губи або лише піднебіння), або вони можуть виникати в поєднанні . Вони можуть бути односторонніми або двосторонніми , а можуть бути повними або неповними (див.зображення).??

??У чому причина розщеплення піднебіння? ??

?Лікарі не впевнені, що це спричиняє.

? Але у вашої дитини може бути більша ймовірність розщеплення піднебіння, якщо ви:

• Вживайте певні ліки під час вагітності.

• Вживайте алкоголь або нелегальні наркотики під час вагітності.

• Курите, поки ви вагітні.

• Ви піддані радіації або інфекціям, поки ви вагітні.

• Маєте сімейну історію розщеплення піднебіння ( генетичний фактор).

Важливо ретельно доглядати за собою до і під час вагітності, щоб ваша дитина була якомога здоровішою.

??Які проблеми пов’язані з розщепленням піднебіння та / або розщепленням губи???

?• Проблеми з харчуванням : при відділенні або відкритті піднебіння їжа та рідина можуть проходити з рота назад через ніс. На щастя, доступні спеціально розроблені дитячі пляшечки та соски, які допомагають утримувати рідину, що стікає вниз, до шлунка. Дітям з розщепленим піднебінням може знадобитися носіння штучного піднебіння, щоб допомогти їм правильно харчуватися та забезпечити повноцінне харчування, доки не буде проведено хірургічне лікування.

?• Вушні інфекції / втрата слуху: діти з розщепленим піднебінням мають підвищений ризик розвитку вушних інфекцій, оскільки вони більш схильні до накопичення рідини в середньому вусі. Якщо не лікувати вушні інфекції, це може спричинити втрату слуху . Щоб цього не сталося, дітям із розщепленим піднебінням зазвичай потрібні спеціальні трубки, розміщені в барабанних перетинках, щоб сприяти відтоку рідини, і їх слух потрібно перевіряти раз на рік.

?• Проблеми з мовленням : діти з розщепленою губою або розщепленим піднебінням також можуть мати проблеми з розвитком мовлення. Голос може мати носовий відтінок, і мова може бути нерозбірливою для розуміння оточуючих. Не всі діти мають дані проблеми, і хірургічне втручання може цілком вирішити ці проблеми для деяких з них. Для інших діток спеціальний вчитель, який називається дефектолог-логопед, буде працювати з дитиною для вирішення мовленнєвих труднощів.

?• Стоматологічні проблеми : діти з розщепленнями часто мають відсутні, зайві, деформовані або зміщені зуби, що вимагає стоматологічних та ортодонтичних процедур. Крім того, у дітей з розщепленим піднебінням часто є дефект альвеолярного хребта. Ці проблеми зазвичай можна усунути.

??Який прогноз для дітей, народжених з розщепленим небом???

Хоча лікування розщеплення губи та / або піднебіння може тривати протягом декількох років і вимагати кількох операцій, залежно від складності, більшість дітей, які страждають цим станом, можуть досягти нормального зовнішнього вигляду, мови та харчування.

??Основними компонентами лікування є хірургічне відновлення та розвиток мовлення (тобто заняття з логопедом, дефектологом).??

? Консультацію щодо розвитку мовлення вашої дитини ви можете отримати у вчителів-логопедів 

смт. Дубище

вул. Зелена, 49

Інформацію підготувала  фахівець ІРЦ- Сива Олена Вікторівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора