A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області

Виготовлення масажного килимка при плоскостопості

Дата: 23.11.2022 09:26
Кількість переглядів: 67

 

Виготовлення масажного килимка при плоскостопості

Порушення  опорно-рухового апарату у дітей в наш час зустрічаються дуже часто, чи не у кожної другої дитини можна виявити як мінімум сколіоз легкого ступеня, а часом плоскостопість чи вже плосковальгусну деформацію стоп. Щоб цього уникнути, ортопеди рекомендують з самого раннього віку одягати малюків в спеціальне взуття з високим задником і ортопедичною ​​устілкою, яка забезпечить правильний розвиток дитячих стоп.
Окрім взуття, для профілактики плоскостопості потрібно робити масаж стоп. Якщо регулярно приділяти час для цієї процедури протягом першого року життя дитини, плоскостопості можна уникнути.

Хороший масаж для стоп забезпечує ходьба босоніж, і в минулому, коли діти бігали босоніж по траві, ходили по нерівностях, плоскостопість практично не зустрічалася. Зараз же, живучи в місті, випускати дитину побігати голими ногами по землі просто небезпечно. На заміну природному масажу приходить таке пристосування, як масажний килимок, який можна зробити своїми руками.

 

Вплив масажних килимків на організм дитини

-Допомагає формувати опорно-руховий апарат і формує правильний звід ніжок. 

-Покращує кровообіг стоп. 

-Впливає на біологічно активні і рефлексогенні точки і зони. 

-Сприяє зміцненню вестибулярного апарату. 

-Допомагає психомоторним функціям, в тому числі і прискорює мовленнєвий розвиток. Нервові закінчення на стопах зв’язуються з ділянками головного мозку, за рахунок чого досягається стимуляція. 

-Відмінно розслаблює і допомагає зняти напругу в м’язах.

Чи є шкода від масажного килимка?

Все добре в міру. Ця приказка застосовна для всіх ортопедичних пристосувань. Незважаючи на безперечні плюси використання масажного килимка від плоскостопості для дітей, слід враховувати його протипоказання, оцінюючи користь і шкоду. З вправами важко переборщити, головне дотримуватися мінімальні умови. Важливо розігрівати ступні перед масажем. Можна просто походити босоніж по підлозі, побігати. Якщо чадо скаржиться на біль або неприємні відчуття – заняття слід негайно припинити.

Прості вправи від плоскостопості для дітей

Масажний килимок можна широко застосовувати як у домашніх умовах, так і на корекційно-розвиткових заняттях з лікувальної фізичної культури, у закладах дошкільної освіти під час гімнастики пробудження або на заняттях фізкультури. Тому педагоги можуть взяти інформацію для себе, як виготовити масажно-профілактичний килимок чи придбати у спеціалізованих магазинах.

Для профілактики порушення розвитку стопи, буде достатньо щоденного ходіння по килимку, що буде хорошим профілактичним засобом від плоскостопості.

На початкових епатах розвитку плоскостопості, потрібно розширювати спектр вправ виконуючи цілий комплекс. 

-Починати з простої ходьби на місці, стежити за поставою – спина під час виконання повинна бути пряма. 

-Ходьба на внутрішній та на зовнішній стороні стопи. 

-Вправа «П’яточка-пальчики» – спочатку дитина стоїть навшпиньки, потім перекочується на п’яту. 

-Поперемінна ходьба на п’ятах і пальчиках. 

Всі вправи повторювати протягом 3-5 хвилин. Намагайтеся організувати гімнастику в гру, це допоможе витримати дитині час заняття і вона із задоволенням їх буде виконувати щодня.

При корекції та реабілітації слід додати кілька вправ на масажному килимку. Наприклад – ходьба на місці на кожному секторі масажного килиму, стояти то на одній, то на іншій нозі на килимку, присідання, стрибки на місці. Корекційні вправи  інтенсивно впливають на стопу і допомагають зміцнити м’язовий корсет.

Як виготовити масажний килимок?
 

    Найшвидшим варіантом буде звичайно килимок купити у спеціалізованому магазині, але дешевшим варіантом буде виготовлення самостійно. Зробити масажний килимок своїми руками може кожен. Для виготовлення можна застосовувати будь-які підручні матеріали - від натуральних, начебто камінчиків і черепашок, до будь-яких штучних дрібних предметів, наприклад, пробок від пластикових пляшок.

 

На чому виготовити?

Можна використати гімнастичний мат для йоги, його розділити на сектори і клеїти матеріал по секторах. Якщо килимок для домашнього використання, то можна взяти килим з текстилю тоді деякі деталі можна пришити. На фото показано окремі пазли на яких приклеєні масажні деталі, тоді комбінації можна складати стежиною, по колу, окремими секторами і у зібраному вигляді займають менше місця.

Як закріпити елементи?

Найкращий варіант який я вибрала для роботи – технічний двосторонній скотч, він міцніший за канцелярський, можна купити у будівельних магазинах. Ще використовують рідкий, міцний клей-момент, рідкі цв’яхи, голку з ниткою. Кожен підбирає для себе найкращий засіб, дивлячись який елемент і куди потрібно прикріпити.

Масажні деталі

Спочатку необхідно визначити цілі, для яких буде використовуватися масажний килимок.

Якщо дитина маленька і килимок виготовляємо для профілактики, деталі мають бути не жорсткими (губки, текстиль, мотузки, галька і т. д.)

Для дітей старшого дошкільного віку слід додавати жорсткіші елементи (олівці, коркові пробки, пластикові кришечки, каштани, пластикові кільця і т. д.)

Килимок для занять з лікувальної фізкультури, де ціль корекційний ефект і реабілітація, то просто текстиль чи шнурівки корекційного результату особливо не принесуть. Деталі повинні бути досить жорсткими, щоб вплив на стопу був максимальний. 

На фото використано:

-олівці,

-губки кухонні,

-дитяча гра поп-іт у кількості 4 шт,

-залишки від пазлів,

-пластикові кришечки,

-коркові пробки,

-шапочки від жолудів,

-каштани,

-надувні кульки заповнені піском.

 

 Отже, заняття з таким масажним аксесуаром дає ряд наступних позитивних моментів: 

-Правильне формування стопи у дитини; 

-Профілактика і лікування плоскостопості;

-Поліпшення кровообігу; 

-Нормалізація обміну речовин в організмі дитини; 

-Розвиток вестибулярного апарату; 

-Підвищення імунітету; 

-Нормалізація розумових процесів дитини; 

-Зняття неврозів та розслаблення.


 

Підготувала статтю та виготовила масажний килимок:

фахівець інклюзивно-ресурсного центру (вчитель-реабілітолог)

Ходимська Наталія Володимирівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора